Informace »ProServis
Programové vybavení »ProServis pro Vás tvoříme od roku 1989. Máme zato, že drtivá většina našich zákazníků byla a je s naším produktem i s navazujícími službami spokojena, také poměr cena/výkon byl vždy pro zákazníky velmi příznivý. Nicméně nastaly objektivní okolnosti, které nám neumožňují převést náš program do prostředí MS Windows a vývoj zcela nového programového vybavení nebyl možný. Na základě těchto skutečností Vám oznamujeme částečné omezení vývoje programového vybavení »ProServis.
V následujících letech budeme programové vybavení udržovat ve funkčním stavu, budeme provádět potřebné úpravy jako jsou např. změny formulářů pro elektronickou komunikaci s úřady, změny zákonných parametrů a podobně. Programové vybavení bude tedy možné používat ještě několik let a limitující budou pouze případné zásadní změny legislativy.
S ohledem na zajištění údržby programu a navazujících služeb formou hot-line a vzdálené pomoci jsme se rozhodli změnit licenční podmínky tak, že budeme fakturovat nájemné za používání programového vybavení. Změna bude účinná od 1.1.2019 a standardní období bude jeden rok. Cena bude vycházet ze současných ceníků a bude nižší, než dosavadní ceny ročního upgrade. (10/10/2018)

» Tato stránka je aktualizována dle potřeby, poslední aktualizace ze dne 10. 10. 2018 «

Plnohodnotný provoz pod 64bitovými systémy MS Windows v prostředí vDos+ (vč. provozu v síti LAN) je k dispozici od verze 2018_01, kde je součástí instalace upgrade. (02/01/2018)
Plnohodnotný provoz pod 64bitovými systémy MS Windows 7 a 8 v prostředí DosBox (POZOR - pouze lokální instalace) je k dispozici od verze 2013_02, resp. zkušebně již ve verzi 2013_01. (25/10/2013)
Poprvé od 1.1.2005 jsme přistoupili k úpravě ceníku služeb »ProServis. V souvislosti se zavedením služeb pomocí vzdáleného přístupu (program ProServisQS.exe je k dispozici zdarma), které uspoří čas i náklady, jsme zdražili cestovné (ceny PHM jsou skoro dvojnásobné) a služby u klienta. (29/04/2011)

PV »ProServis lze provozovat bez omezení pod 32bitovými verzemi OS Windows 7.
V 64bitových verzích Windows 7 je nutné instalovat XP MODE. Tato možnost ale je k dispozici pouze ve verzích Professional a Ultimate, ale ve verzi Home Premium 64bit chybí! Doporučujeme tedy 32bitové verze Windows 7. (21/04/2010)

Nechcete platit za poštovní známky? Již nemusíte. Od verze 2010_01 PV »ProServis umožňuje elektronickou komunikaci se všemi úřady (FÚ, SSZ, ZP, Obchodní rejstřík) a odesílání dokladů obchodním partnerům v elektronické podobě. (17/03/2010)

Od verze 2007_02 PV »ProServis umožňuje výstup tiskových sestav ve formátu PDF a tisk na libovolnou (nebo výchozí) tiskárnu ve Windows lze nastavit pod standardní klávesu F6 - Tisk. (31/10/2007)

Od verze 2006_01 PV »ProServis umožňuje tisk na výchozí tiskárnu ve Windows bez nutnosti cokoli instalovat či dodatečně nastavovat, slouží k tomu implantovaná funkce Shift+F7 - WinTisk. Podrobně o možnostech nastavení tisku v dokumentu tisk.zip. (27/03/2006)

Od verze 2005_01 PV »ProServis podporuje použití tiskového manažeru, který převádí standardní tisk na implicitní tiskárnu systému Windows. Je možné použít libovolný tiskový manažer pracující s češtinou Kamenických nebo Latin 2. (25/04/2005)

Na novějších PC mohou být tiskárny připojeny k počítači pomocí tzv. USB portu. Tento způsob připojení není dostupný pro DOS ani pro PC FAND. Není však vyloučeno, že např. nové verze Windows přinesou v této věci něco nového i v podpoře starého dobrého DOSu. Zatím platí: Standardní tisk z FANDu na USB port není možný, tiskové výstupy je nutné exportovat do Windows aplikací ve formátu RTF nebo HTML. Pokud jde o prostředí sítě LAN, je možno na tiskárnu připojenou přes USB port tisknout z ostatních stanic. Na síti Windows je třeba správně připojit tzv. zásuvky. Při tisku na síťovou tiskárnu na technických detailech jejího připojení nezáleží.
V PV »ProServis od verze 2004_01 je umožněn tisk na implicitní tiskárnu ve Windows (Shift-F7 - WinTisk na místo standardního F6 - Tisk). (27/02/2004)

I když firma Microsoft deklaruje stále menší podporu DOSovských programů v prostředí OS Windows, opak je pravdou. I v posledních verzích Windows 2000 a XP je provoz PV »ProServis možný a spolehlivý, stejně tak jako ve verzi Windows 98. Pokud jste tedy přešli z OS Windows 9x na NT, 2000 nebo XP, doporučujeme přeinstalovat PV »ProServis kompletně, tj. provedením instalace DEMO z instalačního CD verze 2003_01 nebo novější. Dojde tak k instalaci všeho, co je třeba ke korektnímu provozu vč. podpory češtiny v těchto operačních systémech. Soubor FAND.CFG doporučujeme po instalaci přepsat jeho původní verzí, zachová se tím nastavení tiskáren atd. Po instalaci fontů (Ovládací panely / Písma / Soubor / Nainstalovat nové písmo …) je možné PV »ProServis provozovat i v okně, nejen na celé obrazovce jako v nižších verzích Windows 9x. (8/3/2003)

Pozor na nové síťové karty s povoleným "Vypínáním z důvodu úspory energie"! Tady skutečně končí podpora DOSu ve Windows XP a operační systém "neumí" na základě požadavku naší úlohy síťovou kartu korektně "probudit". Řešení je jednoduché - je třeba vypínání zakázat (Tento počítač / Správce zařízení / Síťové adaptéry ...). Ostatně velmi podobné problémy má OS Windows i při povoleném vypínání pevných disků. (8/3/2003)

Uživatelům modulu Zahraniční měny nabízí PV »ProServis komfortní práci s kurzovním lístkem České národní banky, který je volně k dispozici na http://www.cnb.cz . K jednotlivým účtům jsou nabízeny denní, měsíční, kvartální, roční nebo pevné kurzy podle přání uživatele. (28/04/2000)

Nepodceňujte zálohování dat! Podle našich zkušeností stále velká část uživatelů nezálohuje svá data vůbec. To je ovšem nezodpovědný hazard, spolehlivost techniky nemůže být stoprocentní stejně jako její zabezpečení proti krádeži. Věnujte pozornost volbě zálohovacího média, běžně používané diskety nejsou dostatečně spolehlivé a jejich kapacita je nedostatečná. Doporučujeme investovat do zakoupení např. ZIP mechaniky. A když zálohujete, zálohujte především DATA KLIENTA. SPOLEČNÁ DATA obsahují pouze seznam účtovaných firem a některá společná nastavení. Instalaci zakoupeného programu Vám kdykoliv obnovíme, ale aktuální a "čitelná" záloha dat je odpovědností každého uživatele. (28/03/2000)

Pozor na velké disky! Pokud jste např. při modernizaci svého počítače nebo serveru pořídili velký pevný disk (nad 2 GB), není na takovém disku možné provozovat naši úlohu v původní verzi, respektive pod uživatelským prostředím PC UFAND ve verzi 4.0, pro ještě starší verze to samozřejmě platí rovněž. Řešením je jedině PV »ProServis od verze 98_02 provozované pod PC UFANDEM 4.1! Kontaktujte nás, řešení je připraveno! Problém ovšem nastává pouze pro uživatele "starších" operačních systémů MS DOS a MS Windows 95, ve Windows 98 již firma Microsoft na velké disky pamatovala. (18/11/98)

Nové verze PV »ProServis 98_02 a verze navazující provozované pod PC UFANDEM 4.1 umožňují rovněž další optimalizaci nastavení přístupu ke sdíleným souborům v sítích Microsoft, která se projeví podstatně menší frekvencí známých a nepopulárních hlášení " ... soubor je blokován ... ". (13/1/99)

Rozhodli jsme se rozšířit obchodní aktivity spojené s PV »ProServis o formu "krabicového software", kde předmětem bude kompletní cenově zvýhodněná dodávka "ostré" verze ÚČETNICTVÍ MINI a OBECNÉ FAKTURACE, tedy software postačujícího k provozu jakékoliv malé a střední firmy. Licenční oprávnění lze kdykoliv rozšířit o další moduly, respektive síťové a multilicenční oprávnění. Uvítáme zájemce o pultový a dealerský prodej. (31/8/98)

Dostupná a elegantní cesta k ulehčení práce finanční účtárny vede přes HomeBanking. Tuto službu dnes nabízí většina komerčních bankovních ústavů a vedle nesporných výhod v pohodlném a rychlém přístupu k informacím o stavu financí a operativním zadáváním platebních příkazů vede i ke snížení bankovních poplatků. Náš subsystém Automatický styk s bankou pak přijaté výpisy předkontuje a připraví do dávky k zaknihování, klesá pracnost a snižuje se možnost překlepů, přitom vše máte i nadále pod kontrolou. Platební příkazy vystavené v subsystémech Účetnictví, Faktury přijaté, Banka a Mzdy pak je možné exportovat k odeslání do banky. Náš program "zná" formáty dat z Komerční banky, Obchodní banky, Pragobanky, Credit Lyonnais Bank a další se podle Vašeho přání "naučíme". (25/04/97)

Máte specifické požadavky? Chcete používat nějaký nestandardní účetní postup? Potřebujete importovat data z jiných programů? Žádný problém! K libovolnému subsystému programu »ProServis lze připojit uživatelskou úlohu, kterou Váš požadavek splníme. Tak namátkou již instalované úlohy řeší opakovanou tvorbu účetních dokladů s možností jejich modifikace, rozúčtování např. nákladů a výnosů na střediska nebo zakázky podle libovolného klíče, obecnou tvorbu a vyhodnocení plánů, rekonstrukci stavu saldokonta ke konci libovolného měsíce, převod konečných stavů roku X do počátečních stavů roku X+1 a importy a exporty dat z a do libovolných formátů. (25/04/97)